Meci FABULOS !! HCM Baia Mare invinge Buducnost ! PDF Imprimare
Sâmbătă, 22 August 2015 15:59

Ieri la Bucharest Trophy s-au inregistat urmatoarele rezultate :

Grupa A : HCM Baia Mare 25 - 29 Rostov
Grupa B : CSM Bucuresti 29 -23  CoronaBrasov

Astfel , Corona se va lupta pentru locurile 5-6 duminica, incheind pe ultima pozitie Grupa B.

HCM 23-22 Buducnost

HCM:Munteanu , Ungureanu , Damanska (portari) Nascimento , Tanasie,Pasca , Elisei , Nechita , Jezic , Tatar , Oltean , Geiger ,Pinneau ,Szucs , Abbingh , Perianu , Gjorgjevska , Marin , Preda , Zamfirescu , Vizitiu.

Buducnost : Nenezic , Zderic (portari) Petrovic , Mehmedovic,Pavicevic, Dujkic , Ramusovic , Cvijic , Lazovic , Neagu , Jankovic , Bulatovic , Achruk , Raicevic.

In sala sunt aproximtiv 1000 de persoane ce asista la partida dintre HCM si Buducnost.
La jumatatea primei reprize , HCM conduce cu scorul de 7-5 , iar Patricia Vizitiu arata o forma de zile mari in inter dreapta pentru HCM.Spre finalul primei reprize , datorita faptului ca ambele echipe isi doresc cu ardoare victoria , duelurile fizice au fost tot mai puternice

.Finalul primei reprize le prinde pe baimarence in avantaj datorita faptului ca au fost echipa mai precisa , scor 11-9.

Minutul 34 , pivotul lui Buducnost o faulteaza dur pe Katarina Jezic , si primeste cartonas rosu .
Mijlocul reprizei le-a prins pe cele doua echipe egal 18 , partida fiind extrem de echilibrata.Meci de infarct . Finalul de meci le prinde pe cele doua formatii la fel de echilibrate . Scorul este 22-21 in favoarea muntengrencelor cu 2 minute inainte de final.

Final senzational 23-22 in favoarea HCM Baia Mare , in ultimile secunde, baimarencele au intors scorul.

Din Grupa A , Buducnost , castigatoarea grupei va juca Finala Mare , in timp ce HCM Baia Mare va disputa Finala Mica de la ora 15.00. Rostov Don , va disputa finala pentru locul cu Corona Brasov la ora 13.00.