Total Media News

Fantastic !! Romania elimina Brazilia, campioana mondiala si se califica in sferturi ! PDF Imprimare
Duminică, 13 Decembrie 2015 23:12

SENZATIONAL !! La capatul unui joc fantastic , Romania elimina campioana mondiala la handbal , Brazilia, scor 25-22 . Acest rezultat vine ca o surpriza , echipa noastra plecand ca outisder in aceasta partida dupa infrangerile din grupa contra Rusiei , Norvegiei si Spaniei care nu dadeau prea multe sanse la o calificare , insa spiritul de lupta al fetelor noastre a biruit in aceasta seara.

La pauză, jucătoarele noastre conduceau cu 13-9, fiind pentru prima dată cînd am intrat în avantaj la pauză în fața unei echipe de top.

Fosta campioană mondială din 2013 n-a avut nici o șansă în repriza secundă, româncele impunîndu-se și după cele 30 de minute din partea a doua a jocului.

Datorită acestei victorii, România și-a asigurat prezența în turneele de calificare pentru Jocurile Olimpice din Rio de Janeiro.

In sferturi , Romania va intalni Danemarca sau Suedia .