Total Media News

Rapid 3-1 Clinceni PDF Imprimare
Duminică, 22 Mai 2016 12:08

In minutul 81 , Kusnir a adus linistea marcand cu stangul , iar cei 7500 de spectatori au sarbatorit minute in sir dupa meci promovarea in Liga 1 !

Giulestenii au fost egalati in minutul 73 , urmand ca la faza imediata sa preia din nou conducerea prin Vlad Morar.

Pauza in Giulesti . Rapidul conduce cu 1-0 dupa o repriza dominata in care suporterii care au umplut stadionul Giulesti si-au purtat echipa spre Liga 1

Minutul 44: Morar primeste o centrare de la Tudoran si executa portarul la coltul lung .1-0 Rapid , la acest scor promovata in Liga 1

Minutul 37: Popa suteaza din afara careului putin pe langa poarta.

Minutul 18: Jorda trage din cativa metri insa portarul oaspetilor respinge salvator in corner.

Rapid intalneste astazi Academica Clinceni intr-o partida ce poate reprezenta promovarea matematica a echipei lui Dan Alexa in Liga 1 .

Ieri , Dunarea Calarasi a pierdut acasa scor 3-2 in fata Farului Constanta , astfel o victorie ar clarifica clasamentul final al seriei 1.

Rapid:Draghia - Kusnir , Robuste, Cruz , Vasile (cpt) - Raiciu , Costin - Tudoran , Popa ,Morar - Jorda

Rezerve: Botas - Avramia , Luque , N'Koyi , Fota, Tira , Caruta

Clinceni:Iancu - Stefan , Dobroslavevici , Antohi , Neagu , Kuku , Ghinga , Nitu , Benzar , Venter , Gheorghe.

Rezerve : Matei - Chertes , Pham-Huy , Matei , Buia, Mirea , Ganea.