Total Media News

Derby della Madonnina incheiat nedecis! Tatarusanu omul meciului pentru Milan! PDF Imprimare
Luni, 08 Noiembrie 2021 07:41

Meciul a inceput rau pentru AC Milan, care a incasat in minutul 11 un gol din penalty tocmai din partea fostului sau jucator, Hakan Calhanoglu.Trupa lui Pioli a revenit in meci, in minutul 17, gratie unui autogol al nerrazurillor semnat de Stefan de Vrij.

Milan a mai fost taxata cu un penalty, insa Ciprian Tatarusanu a intuit excelent locul in care va lovi Lautaro Martinez, a aparat iar scorul a ramas in continuare egal pe San Siro.

Repriza secunda a fost una anosta, fara prea mari ocazii, iar derby-ul milanez, s-a incheiat nedecis, scor 1-1.

Napoli si Milan conduc Serie A, cu 32 de puncte, Inter e abia pe locul trei cu 25 de puncte, Atalanta pe locul patru cu 24 de puncte, in timp ce Juventus e pe locul 8, cu doar 18 puncte pana in acest moment.