RAPID - AFUMAȚI = 0️ : 0 PDF Imprimare Email
Sâmbătă, 20 Octombrie 2018 17:46

Fotografia postată de FC Rapid 1923.
Citeşte mai mult...

România U21 s-a calificat după 20 de ani la Campionatul European! Felicitări! PDF Imprimare Email
Miercuri, 17 Octombrie 2018 08:19

Reprezentativa Under 21 a României a câștigat cu 4-0 meciul cu Liechtenstein și a obținut calificarea la EURO după o pauză de două decenii!

Tricolorii aveau nevoie de o remiză pentru a merge la turneul final, dar au jucat ca o mare echipă, dominând partida de la început și până la final. Au înscris George Pușcaș, o „dublă” în minutele 14 și 39, Ianis Hagi, dintr-o lovitură liberă executată excelent în minutul 25, și Adrian Petre, în minutul 78, la câteva minute după ce a fost trimis pe teren în locul lui Andrei Ivan.

România a terminat en fanfare o campanie fără greșeală, fără niciun insucces, în care a câștigat pe terenul principalelor contracandidate, Portugalia și Bosnia-Herțegovina. Este prima calificare după cea obținută în 1998 de generația lui Lobonț, Contra sau Dănciulescu. România este una dintre cele mai bune 12 reprezentative din Europa la categoria de vârstă Under 21.

Tragerea la sorți a grupelor turneului final găzduit anul viitor de Italia și San Marino va avea loc pe 23 noiembrie, la Bologna. Sunt deja calificate la EURO: Italia (gazdă), Spania, Franța, Anglia, Serbia, Germania, Croația, România, Belgia, Danemarca. Ultimele două locuri vor fi decise în urma play-off-ului în care vor fi prezente Polonia, Grecia, Austria și Portugalia.

Etapa VII -Liga a III a : Rapid - Medgidia = 2 : 1 PDF Imprimare Email
Vineri, 05 Octombrie 2018 18:08

:

Debutul lui Pancone ca antrenor al echipei

Rapid (locul 2) întâlnește echipa de pe locul 7!
   Joc  slabut  al  Rapidului.

PAUZĂ= RAPID - Medgidia 1:0

43' Lucian Goge

Fotografia postată de Ionescu Lucian.

Daniel Pancu a fost prezentat oficial ca noul antrenor principal al Rapidului, urmând a-l înlocui pe Constantin Schumacher, cel care a condus echipa din vara anului trecut.

La conferința de presă la care au mai participat Florin Manea și ofițerul de presă Lucian Ionescu, Pancone a vorbit despre viitorul echipei, dar și despre situația lui Vasile Maftei.

CS FAUREI : RAPID Bucuresti = 1:3 PDF Imprimare Email
Duminică, 30 Septembrie 2018 17:42

No automatic alt text available.
  Desi  au  castigat  meciul , rapidistii  nu  au  prestat    un  joc  satisfacator   pentru  conditiile  si  pretentiile  ce  le  au.