Fotbal
Doi romani titulari ieri la AC Milan! PDF Imprimare
Vineri, 09 Decembrie 2022 14:06

Ar putea fi o imagine cu 2 persoane şi text

AC Milan, aflata si ea in pauza datorata Cupei Mondiale din Qatar, a disputat ieri un meci amical in fata unei formatie inferior divizionare, Lumezzane.

Primul 11 a gasit doi romani in formatia de start pe care Stefano Pioli a aliniat-o, Ciprian Tatarusanu si Andrei Coubis, international de tineret. Astfel, acesta a avut prilejul de a juca alaturi de mai cunoscutii sai coechipieri ce ori nu au fost calificari la Cupa Mondiala ori au fost deja eliminati din competitie.

Citeşte mai mult...

Samba de Richarlison pentru o victorie mare a Braziliei! PDF Imprimare
Joi, 24 Noiembrie 2022 23:28

Ar putea fi o imagine cu 4 persoane, persoane jucând fotbal şi minge

In aceasta seara echipa lui Tite, Brazilia, a invins categoria in repriza secunda reprezentativa Serbiei, dupa o prima repriza echilibrata, incheiata scor 0-0.

Doar 4 zile pana la startul Cupei Mondiale - Qatar 2022 ! PDF Imprimare
Miercuri, 16 Noiembrie 2022 08:27

Ar putea fi o imagine cu 1 persoană

In data de 20 Noiembrie, anul curent, astfel in 4 zile, va incepe noua editie a Cupei Mondiale la Fotbal, editia 2022, gazduita de Qatar, una din probabil cele mai controversate din istoria competitiei.

Controversele vin tocmai din faptul ca tara gazda, Qatar, e acuzata ca a omorat multi oameni in procesul constructiei de infrastructura pentru aceasta editie, pentru faptul ca nu e o tara foarte toleranta dar si pentru datele alese datorita temperaturilor, in lunile Noiembrie- Decembrie, fapt ce a dat peste cap toate celelalte competitii, nationale sau internationale.

Performanta uriasa pentru CFR Cluj! PDF Imprimare
Joi, 03 Noiembrie 2022 21:51

Ar putea fi o imagine cu 2 persoane

CFR Cluj reuseste o mare performanta in aceasta seara calificandu-se in primavara europeana a UEFA Conference League!

Inainte de ultima etapa, CFR Cluj si Slavia Praga, se aflau la egalitate, clujenii beneficiind de criteriile de departajare in lupta pentru un loc in primavara europeana a celei mai noi competitii europene.

Mutu Italiano duce Rapidul pe prima pozitie! PDF Imprimare
Miercuri, 31 August 2022 08:34

Ar putea fi o imagine cu 3 persoane

Rapidul lui Adrian Mutu nu impresioneaza momentan ca joc, desi are valori individuale consistente de la mijloc in sus, insa arata extraordinar in clasament, fiind prima in acest moment.

Giulestenii, au invins aseara, in prezenta unui public numeros, intr-o marti seara tarzie, pe Universitatea Cluj, scor 1-0, din golul marcat din penalty de Marko Dugandzic.