Total Media News

Tenis
SIMONA HALEP - QIANG WANG 6-4, 7-5 PDF Imprimare
Joi, 28 Martie 2019 08:25

Simona Halep (27 de ani, 3 WTA) a trecut de chinezoaica Qiang Wang (27 de ani, 18 WTA), scor 6-4, 7-5 și s-a calificat în semifinale la Miami.

După acest meci, românca a urcat pe locul 2.
     Simona Halep întâlnește în semifinale pe Karolina Pliskova din Cehia .

Citeşte mai mult...

,,Simona Halep - Belinda Bencic in sferturi la turneul de la Dubai, PDF Imprimare
Joi, 21 Februarie 2019 09:44

Din  pacate  Simona Halep a fost eliminata in sferturile de finala ale turneului de la Dubai de elvetianca Belinda Bencici (45 WTA).

Sportiva noastra a cedat dupa un meci de mare lupta, scor 6-4, 4-6, 2-6.

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală de la Dubai după ce le-a eliminat pe Eugenie Bouchard şi Lesia Tsurenko, pe care a învins-o cu 6-3, 7-5.

Simona e in sferturi la Dubai PDF Imprimare
Miercuri, 20 Februarie 2019 13:37

Simona Halep   a  invins-o pe  Lesia Tsurenko   cu  6-3,7-5.

Halep a trecut in doua seturi de Eugenie Bouchard si s-a calificat in optimile turneului de la Dubai, acolo unde a  jucat  cu ucraineanca Lesia Tsurenko.

Simona e in sferturi la Dubai.

Succes  Simona  !!

Simona Halep pierde finala de la DOHA PDF Imprimare
Sâmbătă, 16 Februarie 2019 18:18

Simona Halep  a  pierdut  finala  de  la  Doha  cu  belgianca  Elise Mertens

Halep - Mertens 6-3,4-6,3-6

Simona  a  jucat  primul  set impecabil, dar  dupa pauza  medicala  ceruta  de  Martens   totul  s-s  schimbat.
    In  ultimul  set  , din  pacate , Simona  nu  a  mai  putut - credem  noi- nici  mental  , nici  fizic.
    Pacat  !
    Noi  tot  o  iubim  si  respectam  pe  Simona !

ROMÂNIA bate CEHIA , si suntem in semifinala FED CUP PDF Imprimare
Duminică, 10 Februarie 2019 21:46

In prima partidă, Mihaela Buzărnescu a fost învinsă de Karolina Plislova, scor 1-6, 4-6. România a egalat scorul după o evoluție entuziasmantă a Simonei Halep. Fostul număr 1 WTA a învins-o de o manieră clară pe Katerina Siniakova, scor 6-4, 6-0.
  A  doua zi  ,Simona Halep (3 WTA) a învins-o pe Karolina Pliskova (5 WTA), scor 6-4, 5-7, 6-4,dar   Mihaela Buzărnescu (29 WTA) a  fost  invinsa  de  Katerina Siniakova (44 WTA).

La meciul  de  dublu  echipa  noastra  Irina Begu - Monica Niculescu  a  batut  echipa   de  dublu  Krejcikova-Siniakova = 6-7, 6-4, 6-4