Total Media News

ANALIZA| Rapidul in play-off, in ultimul moment! PDF Imprimare
Duminică, 28 Martie 2021 17:09

Ar putea fi o imagine cu 2 persoane, persoane jucând fotbal, persoane în picioare şi în aer liber

Rapid Bucuresti a reusit astazi in ultimul moment sa obtina calificarea in play-off-ul ligii secunde, in ultima etapa din sezonul regulat in deplasare la Metaloglobus, scor 2-4, pe un dificil teren sintetic. Dupa ce gazdele au reusit rapid sa deschida scorul in min.7, giulestenii au revenit marcand prin Balan, Sefer, un eurogol, iar scorul la pauza a fost 2-2. Hlistei si Rares Ilie au marcat in repriza secunda si i-au trimis pe visinii in lupta pentru Liga1, din ultimele 10 etape.

De mentionat, ca in apropierea stadionului din Pantelimon, a fost un important grup de sustinatori ai alb-visiniilor ce i-au incurajat. Farul si Viitorul Pandurii sunt marile pierzatoare ale acestei runde, pierzand in ultimul moment un loc de play-off, ca si Petrolul sau U Cluj ce mai stau un an minim in esalonul secund.

Play-off-ul, a fost completat de U Craiova 1948, Mioveni, Csikszereda, Dunarea Calarasi si ASU Poli Timisoara.

Intr-un meci al rundei interesant, Chiajna condusa de Claudiu Niculescu a invins 2-0 acasa ASU Poli Timisoara, rezultat ce nu schimba insa pentru finalul de sezon soarta niciunei echipe.