Total Media News

Egal spectaculos in "Gruia"! CFR si Rapid, incep cu un meci nedecis play-off-ul! PDF Imprimare
Duminică, 19 Martie 2023 21:14

Ar putea fi o imagine cu 3 persoane, persoane făcând sport şi iarbă

Capul de afis al primei etape de Play-Off, in Gruia, intre CFR Cluj, campioana Romaniei, si Rapid, avea toate conditiile de a oferi un spectacol, si asa a fost!

Rapidul a inceput greoi, si printr-un penalty provocat de Moldovan, CFR a inceput practic de la scorul de 1-0 prin golul lui Janga! Rapidul a egalat pana la pauza, insa imediat, Boateng a restabilit pentru clujeni avantajul, scor 2-1, cu care s-a si intrat la pauza.

Rapidul a presat in partea secunda, si prin golul lui Razvan Onea, cu piciorul stang la coltul lung, a egalat! La final, CFR a reclamat prin Maglica un gol anulat de VAR, pentru ofsaid, in timp ce la ultima faza, giulestenii au ratat incredibil prin Alexandru Ionita si Costache, goluri ce pareau foarte simple!