Total Media News

Victorie zdrobitoare pentru Rapid pe Arena Nationala! PDF Imprimare
Sâmbătă, 27 Mai 2023 22:18

Nu este disponibilă nicio descriere.

Rapid a reusit sa invinga categoric in aceasta seara in fata a peste 19.000 de spectatori pe FCSB, vice-campioana Romaniei, si in acest sezon.

De la cap la coada giulestenii au reusit sa controleze partida, fiind mult mai motivati in fata unei trupe, ros-albastre, care deja a inceput sa rezilieze din jucatorii pe care i-a avut sub contract in acest sezon, dupa esecul ratarii campionatului.

Giuleștenii au lovit de 3 ori în prima repriză, prin Luckassen și Iacob, de două ori, oameni mai degrabă de plan secund pentru Mutu în acest sezon.Apoi, Funsho si-a intrat in rol in a 2-a repriza, in timp ce pentru gazde, inainte sa fie eliminat, Octavian Popescu a reusit un gol inspirat, cu un sut de la distanta, scor final 5-1.

Dupa acest meci, Rapidul incheie pe locul al 5-lea campionatul, cu ganduri de titlu in sezonul urmator, in timp ce FCSB se pregateste de preliminarii cu speranta ca anul ce urmeaza va recuceri coroana Romaniei.

FCSB - Rapid, echipe de start

FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Haruț, Radunovic - Olaru, Ad. Șut, Radaslavescu - Miculescu, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad - V. Crețu, Oct. Popescu, Omrani, Sorescu, Ov. Popescu, Nikolov, D. Popa, Cordea
Antrenor: Elias Charalambous

Rapid: Drăghia - Onea, Săpunaru, P. Iacob, Fl. Ștefan - Kait, Al. Albu, Papeau - Pănoiu, Lukassen, Bamgboye
Rezerve: G. Ungureanu - Dr. Grigore, J. Morais, Crivac, Sefer, Ignat, Al. Stan, V. Costache
Antrenor: Adrian Mutu

Stadion: Arena Națională, București
Arbitru: Sebastian Colțescu / Asistenți: Daniel Mitruți și Bogdan Gheorghe / Arbitru VAR: Horia Mladinovici, Arbitru AVAR: Imre-Laszlo Bucsi