Index articol
Simona Halep a invins-o pe campioana de la Wimbledon
Pagina 2
Toate paginile

Jucătoarea română s-a impus în faţa franţuzoaicei Marion Bartoli în turul doi de la Cincinnati.

Simona Halep a arătat în runda secundă a puternicului turneu de la Cincinnati că rezultatele extraordinare pe care le-a obţinut în ultimele luni nu au fost deloc o întâmplare.

După ce a câştigat primele trei turnee din carieră în acest an, tânăra jucătoare română s-a impus azi-noapte în faţa campioanei de la Wimbledon, Marion Bartoli. Franţuzoaica, a opta favorită a competiţiei din SUA, a câştigat primul set cu 6-3, însă constănţeanca a revenit spectaculos şi s-a impus în următoarele două: 6-4, 6-1.