Total Media News

Larisa Iordache a castigat Turneul de gimnastica Memorial "Arthur Gander" PDF Imprimare
Joi, 31 Octombrie 2013 13:56
Index articol
Larisa Iordache a castigat Turneul de gimnastica Memorial "Arthur Gander"
Pagina 2
Toate paginile

Gimnasta Larisa Iordache a câştigat Turneul Memorial "Arthur Gander", în timp ce sportivul Andrei Muntean s-a clasat pe locul secund în concursul masculin, la competiţia găzduită de localitatea elveţiană Morges.

Larisa Iordache a încheiat turneul de miercuri seară cu un total de 44.150 puncte, având cea mai mare notă la sărituri, de 15.000. Ea a evoluat doar la trei aparate, celelalte note obţinute fiind 14.900 la bârnă şi 14.250 la sol.

Pe locul secund s-a clasat Giulia Steingruber (Elveţia – 43.500 puncte), urmată de Elisabeth Seitz (Germania – 42.250).