Buducnost se impune in primul meci de la Bucharest Trophy ! PDF Imprimare
Joi, 20 August 2015 13:15
8 in

Editia 2015 a Bucharest Trophy debuteaza astazi la Sala Polivalenta din Bucuresti.

In primul meci al competitiei amicale,  una dintre cele mai competitive din aceasta vara , se infrunta Buducnost Podgorica si Rostov Don , 2 dintre cele mai valoroase echipe europene , Buducnost , fiind echipa ce detine Liga Campionilor.

Meciul conteaza pentru Grupa A, in care se mai afla si HCM Baia Mare , proaspata castigatoare a SuperCupei Romaniei.

Buducnost : Marta Zderic , Ljubica Nenezic (portari) Katarina Bulatovic , Cristina Neagu ,Djurdjina Jaukovic , Kinga Achruk , Milena Raicevic , Radmila Petrovic , Dijana Ujkic , Ivona Pavicevic , Majda Mehmedovic , Biljana Pavicevic , Dragana Cvijic , Ema Ramusovic , Suzana Lazovic.

Antrenor : Dragan Adzic.

Rostov: Galina Mekhdieva ,Katrine Lunde (portari) Elena Slivinskaya,Iulia Managarova , Maya Petrova , Anna Sen , Ann Punko , Maryna Basarab,Ekaterina Bobrovinskova ,Ekateryna Davidenko,Ksenia Makeeva ,Anna Sedoynina , Ilina Ekaterina ,Natalia  Ninitina,

Antrenor : Jan Leslie

In minutul 9 al partidei , si-a facut aparitia si lotul HCM Baia Mare pentru a isi spiona viitoarele adversare din Liga Campionilor.

Minutul 10 arata o usoara diferenta in favoarea Rostov , scor 6-4.

La pauza , dupa o repriza echilibrata , scorul este  13-12 , in favoarea lui Buducnost .

La jumatatea reprizei a 2-a , Buducnost a preluat controlul jocului mai ales datorita jocului Cristinei Neagu , dar si a extremei stanga Mehmedovici , scorul fiind 22-18 in favoarea muntenegrencelor.

Dupa un meci in care siguranta apararii , dar si al flancului stang al atacului , cu Cristina Neagu in prim plan , Buducnos Podgorica se impune in prima partida de la Bucharest Trophy cu scorul de 26-23.