Total Media News

Rostov invinge HCM Baia Mare , 29-25 ! PDF Imprimare
Vineri, 21 August 2015 13:42
  •  In prima zi a Bucharest Trophy , turneul amical gazduit de Bucuresti la Sala Polivalenta , s-au inregistrat urmatoarele rezultate :  Buducnost 26-23 Rostov si in Grupa B, Vardar 27-26 Corona.

Astazi , turneul continua cu doua partide . La ora 16.30 se va disputa partida dintre HCM Baia Mare si Rostov Don , o ultima sansa pentru rusoaice , in timp ce in Grupa B se va disputa la ora 19.00 partida dintre CSM Bucuresti si Corona Brasov.

HCM Baia Mare - Rostov Don

In ciuda vremii neprielnice , in tribunele salii Polivalente din Bucuresti sunt circa 500 de spectatori ce au venit pentru a sustine HCM Baia Mare .

Inceputul de meci dintre Baia Mare si campioana Rusiei , Rostov, le gaseste intr-un mic avantaj pe compatrioatele noastre , scorul fiind 5-3 in minutul 10 al partidei.

La pauza meciului , campioanele Rusiei integistrau un mic avantaj scorul fiind 15-14 in favoarea lor . Rostov invinge astazi HCM dupa un joc destul de solid cu scorul de 29-25