Total Media News

Primele medalii la Campionatul European din Portugalia - argint si bronz pentru stelisti PDF Imprimare
Duminică, 16 Iunie 2013 17:48
Index articol
Pagina 2
Toate paginile

În prima zi a finalelor Campionatului European ce se desfășoara la Montemor O-Vehlo (Portugalia), echipajele românești au câștigat deja primele medalii.

În proba de canoe 4/1000 m,sportivii steliști Iosif Chirilă, Cătălin Costache și Gabriel Ghioca au cucerit medalia de argint. Aurul continental a revenit echipajului din Belarus, în timp ce bronzul a fost adjudecat de  Ucraina.

O binemeritată medalie de bronz a fost cucerită de echipajul feminin de kaiac 2/1000 m cu Bianca Pleșca în componență. Pe primele două poziții s-au situat ambarcațiunile Poloniei și Germaniei.