Campioana Romaniei s-a calificat in grupele competitiei europene de elita PDF Imprimare
Index articol
Campioana Romaniei s-a calificat in grupele competitiei europene de elita
Pagina 2
Toate paginile

Steaua, care avea nevoie să marcheze în Polonia, după 1-1 la Bucureşti, în primul meci al play-off-ului Ligii Campionilor, şi-a făcut misiunea uşoară încă din primele zece minute.

Stanciu şi Piovaccari au marcat în poarta lui Kuciak în spaţiul a doar 120 de secunde, iar "roş-albaştrii" au amuţit infernul alb de la Varşovia.Legia a redus din handicap prin Radovici, în minutul 27, după ce a avut şi un gol anulat.

Polonezii au dominat teritorial jocul şi în partea secundă, însă şi-au creat puţine ocazii de gol.Steaua a irosit câteva mari ocazii pe finalul partidei, iar polonezii au marcat la singura lor ocazie de gol, în ultimul minut al prelungirilor, prin Rzezniaczak.