Total Media News

George Pușcaș, atacantul lui Inter Milano, a înscris din nou pentru echipa de tineret a nerazzurilor PDF Imprimare
Luni, 22 Septembrie 2014 10:09

Conform  celor  de  la  digisport.ro,

George Pușcaș, atacantul lui Inter Milano, a înscris din nou pentru echipa de tineret a nerazzurilor, în victoria cu 3-1 a echipei sale împotriva celor de la Udinese.

Pușcaș a marcat o ”dublă”, în minutele 17 și 80. Al treilea gol al gazdelor a fost reușit de Gnoukouri, în minutul 41. Atacantul român de 18 ani a ajuns, astfel, la 9 goluri în trei meciuri în acest sezon. În ediția precedentă de campionat, marcase de 10 ori în 22 de partide.

La echipa Inter Primavera mai evoluează portarul Andrei Radu (titular cu Udinese) și mijlocașul Răzvan Popa (doar rezervă, neutilizat).

Inter U19 are în prezent trei victorii din tot atâtea partide în campionatul intern. Pușcaș, care a fost de cinci ori rezervă la echipa mare, în serie A, a fost lăudat de Thohir, patronul nerazzurilor: ”Jucători precum Pușcaș, Ventre, Bonazzoli sunt viitorul acestui club, sunt grozavi”.