Total Media News

LIVETEXT ora 20:00 | Finala Cupei Ligii Steaua 3-0 Pandurii PDF Imprimare
Miercuri, 20 Mai 2015 18:10

Final de meci . Steaua se impune dupa un joc controlat in totalitate , si cucereste Cupa Ligii in urma golurilor marcate de Iancu , Chipciu si Tucudean.

Minutul 81 : Iese Eric, accidentat destul de grav dupa reactia sa.

Minutul 78 : Iese de pe teren Mrzljak , si intra pentru Pandurii, Eric de Oliveira !

Minutul 74 : Iese de pe teren George Tucudean , unul din marcatorii serii , intra Robert Valceanu.

Minutul 68 : Schimbare la Pandurii . Iese Viorel Nicoara , intra Buleica.

Minutul 67 : GOL GOL Steaua ! 3-0 ! Tucudean marcheaza , dupa ce Chipciu a speculat o greseala a defensivei gorjenilor . In acest moment , putem spune ca Steaua e virtuala castigatoare a Cupei Ligii .

Minutul 54 : GOOOOL Steaua ! Chipciu majoreaza diferenta dupa o pasa a lui Adi Popa , cu un sut de la aproximativ 12 metri in vinclu ! 2-0 , iar Steaua e foarte aproape de trofeul Cupei Ligii !

Minutul 50 : Matulevicius primeste cartonas galben in urma protestelor . La cornerul imediat urmator , Momcilovic rateaza o ocazie uriasa pentru Panduri !

Minutul 47 : Mingote salveaza de 2 ori in aceeasi faza contra lui Chipciu .

Pauza pe National Arena . Stelistii conduc in continuare prin golul marcat de Gabi Iancu .Totusi , asupra fazei premergatoare faultului din faza penaltyului , planeaza suspiciuni de offside .

Minutul 18 : Schimbare la Pandurii Tg-Jiu . Iese Cordos , intra Sandru

Minutul 2 : Nicandro Breeveld obtine un penalty pe care Gabi Iancu il transforma fara ezitare ! 1-0 Steaua , inca din inceputul partidei.

Echipele din aceasta seara aliniate de Costel Gilca si Edi Iordanescu:

Steaua: Niță - Papp, Luchin, Tamaș, Latovlevici - Breeveld, Neagu - Chipciu, Iancu, Enceanu - Țucudean

Pandurii: Mingote - Ungurușan, Cordoș, Vasiljevic, Momcilovic - Mrzljak, P. Anton - Răduț, Nistor, Nicoară - Matulevicius

Costel Gilca se afla in fata primului trofeu obtinut ca antrenor , in timp ce Pandurii daca va invinge va cuceri prima cupa din istoria clubului.
In drumul spre finala, Steaua a trecut de Rapid , CSMS Iasi , si Astra in timp ce Pandurii a depasit Gaz Metan , Otelul Galati si Dinamo.