Total Media News

Rapid 3-1 Braila , final de meci ! PDF Imprimare
Sâmbătă, 10 Octombrie 2015 07:33

Final de meci in Giulesti. 3-1 pentru Rapid , cel mai bun si cel mai complet meci al giulestenilor de pana acum care devin lideri in seria lor.

Un joc ofensiv, cu multe ocazii , impotriva unei contracandidate importante la promovarea in Liga 1.

Minutul 89 : Intra Josl la Rapid si iese Iulian Popa

Minutul 86 : Iese Olenic , intra Dima pentru Braila. Bara pentru Braila imediat la urmatoarea faza.

Minutul 83 : Iese Martin la Rapid , si intra Jiri Jeslinek . Aplauze pentru Martin , o revenire buna , si intra Jeslinek

Minutul 83 : Galben Iosofache

Minutul 79 : Cartonas galben si pentru Kusnir la Rapid

Minutul 69 : Schimbare la Braila : Au iesit Petean si Onofras si au intrat Puscasu si Iosofache in locul lor.

Minutul 69 : Ratare uriasa Cioabla . Sut din cativa metri putin peste poarta , dupa o pivotare superba.

Minutul 64 : Goooolll RAAAAPID ! 3-1 ! Trandu ia mingea in careu , dribleaza , si executa cu siguranta Rapidul ! 3-1 !

Minutul 55 : Sorin Frunza trimite putin pe langa poarta lui Romero

Minutul 52 : Trandu primeste cartonas galben.

Minutul 45 : George Ganea apare senzational in spatele aparatorilor Braileni si executa superb portarul Brailei. GOOOOL !

Moke primeste primul cartonas galben.

Minutul 43 : Tribuna giulesteana e iritata pe buna dreptate de doua henturi ale Brailei nesanctionate chiar sub ochii tusierilor.

Minutul 34 : Prima schimbare la Rapid , iese Tudoran , probleme medicale , intra George Ganea

Minutul 29 : Brailenii egaleaza prin Musca , care s-a gasit singur in careu si l-a executat scurt pe Romero.

Minutul 26: Martin rateaza o dubla ocazie , lovind portarul in careu .

Minutul 20 : Gooooooollll RAAAAPIIID ! 1-0 Cioabla , dupa o cursa din banda dreapta .Brailenii au protestat insistent pentru o pozitie de offside  , intr-o maniera agresiva, ba chiar au dat impresia ca vor iesi de pe teren insa nu au primit niciun cartonas galben.

Minutul 3 : Dubla ratare la poarta Brailei , Cioabla . Atmosfera este la polul opus vremii de afara.

Rapidul intalneste in aceasta dimineata formatia Dacia Unirea Braila, una din principalele contracandidate la promovarea in primul esalon pe stadionul Giulesti .

Giulestenii vin dupa o serie foarte buna , cu 4 victorii consecutive , insa si "Brailenii" vin cu o formatie ce are cativa jucatori cu mare experienta inclusiv in cupele europene , astfel se anunta un duel interesant.

Vremea este una destul de capricioasa si racoroasa pe Giulesti , insa cateva mii de rapidisti infrunta aceste conditii si isi vor incuraja favoritii .

Echipele aliniate :

RAPID :Romero - Kusnir , Robuste , Monzo , Nicolae (c) - Moke , Trandu - Tudoran , Popa , Martin - Cioabla

Rezerve: Manea - Josl , Embalo, Cerlinca , Ganea , Jeslinek , Grassi | Antrenor : Dan Alexa

BRAILA: Mitrea - Nita , Olenic ,Ivan , Frunza , Onofras , Ghiocel , Musca ,Stanciulescu , Petean , Rosu.

Rezerve : Leu - Necoara , Puscasu , Ioan , Dima , Iosofache , Istrate | Antrenor : Alin Panzaru

Arbitrii : Adrian Comanescu |Marius Badea , Marian Truta.