Total Media News

Rapid 5-0 Bucovina Pojorata PDF Imprimare
Sâmbătă, 12 Martie 2016 11:19

Rapid - Pojorata , scor final 5-0 pentru gazde. Giulestenii au controlat in totalitate meciul , rare fiind momentele in care oaspetii au intrat periculos spre poarta lui Draghia.

Minutul 94 : Tabela e inchisa de Iulian Popa din penalty , reusind sa transforme lovitura de pedeapsa astazi.

Minutul 92: Vlad Morar marcheaza inca un gol in acest campionat . Scorul este 4-0 pentru Rapid in acest moment.

Minutul 80 : Rapid majoreaza avantajul scor 3-0 , gol George Tudoran.

Minutul 70 : Marcheaza pentru Rapid Patrick N'Koyi.

Schimbare la Rapid . Iese in minutul 46 Raiciu , intra Tudoran

Pauza in Giulesti . Rapidul conduce cu 1-0 , dupa o repriza controlata in totalitate.

Minutul 39 : Raul Costin trage din foarfeca in 5 metri insa retine portarul bucovinenilor.

Minutul 29 : Cartonas galben pentru Caimari.

Minutul 20 : Autogol ! Dupa centrarea lui Morar , Moisi isi trimite mingea in propria poarta ! 1-0 Rapid !

Minutul 14 : Fota centreaza , mingea trece de N'Koyi , iar Raiciu trage direct in portar din 2 metri.

Rapid :Draghia - Kusnir , Avramia , Cruz , Fota - Costin , Raiciu -Popa , N'Koyi , Morar - Tira

Rezerve : Botas - Ganea , Vasile , Jorda , Caruta , Potecea , Tudoran . | Antrenor - Dan Alexa

Pojorata:Pop - Cristescu , Rauta , Moisi , Jarda , Jugaru , Nutescu , Caimari , Buhacianu , Marin , Coman.

Rezerve : Puianu - Stanescu , Dutica , Acostachioaie , Vitu , Tartarau , Paslaru. | Antrenor - Bogdan Grosu.

Arbitru : Marian Barbu ( Fagaras)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rapid va intalni sambata la ora 13.00 intr-un meci contand pentru sezonul regulat al seriei 1 , din Liga 2 pe Bucovina Pojorata.

"Giulestenii" conduc seria cu 43 de puncte acumulate pana acum , in timp ce Pojorata se afla pe pozitia a 11-a cu 16 puncte. In meciul tur , "alb-visinii" au fost invinsi , acest rezultat fiind surprinzator tinand cont de datele problemei .

In cele 3 partide de pana acum , Rapid si-a invins doua rivale la promovare , Clinceni si Calarasi , si a remizat la Braila , acumuland 7 puncte in 2016.