Total Media News

Rapid 5-1 SC Bacau PDF Imprimare
Joi, 24 Martie 2016 13:54

Final de meci in Giulesti , Rapidul castiga categoric dupa un meci dominat in totalitate de echipa lui Dan Alexa.

Rafa Jorda marcheaza pentru Rapid in minutul 88

Schimbare la Rapid in minutul 80 , iese N'Koyi , intra Rafa Jorda.

Minutul 74 : Iulian Popa marcheaza o data in plus pentru Rapid si duce scorul la 4-0 in favoarea giulestenilor !

Minutul 68 : Trandu marcheaza dintr-o lovitura libera superba . 3-0 pentru Rapid !

Minutul 59 : Iese Martin la Rapid , intra Vladut Morar.

Giulestenii conduc la o pauza dupa o repriza controlata in totalitate , scor 2-0.

Minutul 41 : Fran Cruz marcheaza din 6m dupa o ezitare in careul bacauanilor. 2-0 pentru Rapid !

Minutul 35 : Prima schimbare la Rapid , iese Luque intra Raul Costin

Minutul 18 : Trandu primeste la Rapid cartonas galben.,

Minutul 16 : Iulian Popa deschide scorul dupa un penalty .

Rapid incepe furtunos partida . Luque si Madalin Martin rateaza doua ocazii destul de mari in primele 5 minute ale partidei.

Rapid intalneste in aceasta seara la ora 20 SC Bacau .  Aceasta partida este importanta pentru ambele formatii in lupta pentru promovare.

Echipe de start

Rapid : Draghia - Kusnir , Robuste, Cruz , Fota - Trandu , Luque - Tudoran , Martin , Popa - N'Koyi.

Rezerve  :Botas-  Vasile , Avramia , Raiciu , Jorda , Morar , Costin. Antrenor | Dan Alexa

Bacau:Miron - Burca , Vraciu , Dumitru , Druga , Ignea , Adascalitei , Rusu , Giurgiu , Mihalchioae, Corban.

Rezerve :Ureche - Belecciu , Grumezescu , Sahru , Nemtanu , Gheorghiu , Tutu. Antrenor | Cristi Popovici .

Arbitrii : Adrian Ilyies , Iovu , Brinza.