Total Media News

Rapid 1-0 Dunarea Calarasi PDF Imprimare
Vineri, 29 Aprilie 2016 15:34

Final de meci in Giulesti ! Rapidul castiga prima partida din " dubla" pentru locul direct promovabil in Liga 1 , dupa o partida in care per total au avut o prestatie peste oaspetii din Calarasi.

Prelungiri : Popescu primeste doar cartonas galben dupa un fault in pozitie de ultim aparator.

Minutul 90: Draghia primeste cartonas galben pentru simlari .

Minutul 83 : Schimbare si la oaspeti. Iese Matei , intra Preoteasa

Minutul 82: Rafa Jorda marcatorul golului e inlocuit de N'Koyi

Minutul 82 : Portarul oaspetilor primeste cartonas galben .

Minutul 81 : Cartonas galben Bogdan Alexandru pentru simulare .

Minutul 79: Cartonas galben pentru Sergiu Popescu la oaspeti !

Minutul 73: Iese la Rapid Cristian Raiciu , intra cu numarul 70 , George Tudoran

Minutul 62 : Iulian Popa primeste cartonas galben !

Minutul 50: Oaspetii lovesc bara violent dupa un sut de la 25 metri al fundasului stanga.

Minutul 47 : Raiciu primeste cartonas galben dupa o tragere de tricou din spate

Prima Schimbare la oaspeti : Mihai Popescu il inlocuieste pe Valentin Andrei

Pauza in Giulesti ! Rapidul conduce la finele primei reprize dupa o prima parte in care giulestenii , incurajati frenetic de suporterii lor , au avut unicele ocazii de gol

Minutul 45 : Draghia scoate in ultimul moment un sut al oaspetilor

Minutul 44: Lungu scoate un sut bun din preajma careului a lui Popa

Minutul 28 : Rapidul marcheaza ! Jorda reia in poarta o minge respinsa in fata de portarul oaspetilor dupa un sut al lui Martin

Rapid : Draghia - Vasile , Avramia, Cruz , Fota - Raiciu , Luque , Costin - Jorda , Martin

Rezerve : Botas - Robuste , N'Koyi , Tiru , Caruta , Potecea , Tudoran

Dunarea : Lungu - Matei , Tenea , Panait , Andrei , Vadrariu , Alexandru , Kanda , Popescu ,Bumbac , Stoica .

Rezerve : Popa - Popescu , Petre , Chitu , Stefan , Preoteasa , Saftescu

Favoritele la promovarea directă din Seria 1 a Ligii 2, Rapid și Dunărea Călărași, se vor întâlni de două ori în nouă zile. Primul meci din această ”dublă” de foc se va disputa vineri, 29 aprilie, de la ora 17:30, pe Stadionul ”Valentin Stănescu” din Giulești, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

Eșecul de la Brăila, scor 2-0, i-a coborât pe rapidişti pe locul al doilea. Alb-vișiniii se află acum în fața unuia dintre cele mai importante meciuri ale sezonului. Elevii lui Dan Alexa se vor ”duela” cu liderul, cele două echipe fiind la egalitate de puncte. Va fi prima încleștare din această dublă, a doua fiind programată sâmbătă, 7 mai, în prima etapă din returul play-off-ului.