au  inscris  :  Pană (41), Tescan (76), A. Voicu (83) / Drăghiceanu (39)

Turris   a  jucat  fotbal, si  a  dominat  tot  meciul.

Fotbal
Marţi, 20 August 2019 07:59

Este posibil ca imaginea să conţină: unul sau mai mulţi oameni, stadion, mulţime şi în aer liber

Astazi, este o zi istorica pentru CFR Cluj si Romania! Echipa din Gruia este aproape de grupele UEFA Champions League, la o distanta de 6 ani dupa ce o echipa n-a mai patruns la "masa bogatilor".

Echipa noastra vine dupa un parcurs extrem de dificil, depasind de la inceputul lunii Iulie si pana acum adversari precum : Astana, Maccabi Tel-Aviv, si Celtic Glasgow.

Desi este deja calificata in grupele Europa League, miza si mirajul Champions League, vor cantari enorm in intalnirea din aceasta seara. De cealalta parte, Nicusor Stanciu va juca un rol foarte important pentru praghezii ce au platit o suma foarte mare pe el, si asteapta cele 25 milioane de euro ce revin pentru grupele Champions League, in conturi.

...........

Bianca Andreescu a castigat finala Rogers Cup 2019 PDF Imprimare
Tenis
Luni, 12 August 2019 08:08

Finala Rogers Cup 2019, un duel intre  o  sportiva de 19  ani , si  o  sportiva de  38 de ani  a  avut un final surprinzător.
Bianca Andreescu, nr. 27 WTA, reprezentantă a Canadei de origine română  a  castigat  turneul  prin  retragerea  lui   Serena Williams   , din  motive  medicale.

**    Bianca Vanessa Andreescu (n. , Mississauga[*], Canada) este o jucătoare canadiană de tenis de origine română. Cea mai bună poziție atinsă în clasamentul WTA, 23 a obținut-o pe 1 aprilie 2019. La 17 martie 2019 a câștigat titlul la Indian Wells Masters, fiind prima jucătoare posesoare a unui wild card care se impune la acest turneu. Pe 1 februarie 2016, la junioare, s-a situat pe locul al treilea în clasamentul combinat realizat de Federația Internațională de Tenis (ITF). Andreescu a câștigat titlurile de dublu ale turneelor Australian Open și Roland-Garros alături de Carson Branstine.
..........................

Bianca Andreescu joacă astăzi cu Serena Williams în finala turneului Rogers Cup PDF Imprimare
Tenis
Duminică, 11 August 2019 17:15

Serena Williams (nr. 10 WTA) este la un pas să fie învinsă de două ori la rând, într-o finală, de românce. După ce Simona Halep a învins-o pe americancă şi a câştigat trofeul de la Wimbledon, Bianca Andreescu (nr. 27 WTA) se va lupta cu Serena în ultimul act de la Rogers Cup 2019.

Imaginea articolului Bianca Andreescu joacă astăzi cu Serena Williams în finala turneului Rogers Cup

Bianca Andreescu o va întâlni pe Serena Williams în finala turneului Rogers Cup

Jucătoarea de origine română a fost prima finalistă din ediţia din acest an a turneului de la Toronto. Andreescu s-a impus în semifinală în faţa sportivei Sofia Kenin (nr. 29 WTA), cu scorul de 6-4, 7-6 (5).

"Am trecut prin atâtea lucruri în ultimele două luni. Sunt atât de fericită. Este incredibil, sunt în finală la Rogers Cup. Sunt ok din punct de vedere fizic. Şi mental sunt ok. Am fost foarte emoţionată. Îmi vine să plâng. Este mai important decât titlul de la Indian Wells. Mereu mi-am dorit să joc împotriva Serenei, sper să se întâmple", a spus Bianca Andreescu, la finalul meciului cu Sofia Kenin.

Stadionul  Regie

I ncepând de astăzi, puteți achiziționa bilete pentru meciul din etapa a doua, împotriva Concordiei Chiajna, de sâmbătă, ora 15:30, în Regie.Biletele sunt disponibile în rețeaua Bilete.ro
   Prețul biletelor este de:▶️ 10 RON - Peluza Nord▶️ 15 RON - Tribuna a II-a▶️ 25 RON - Tribuna IProgramul caselor de bilete: